Dr. DİLEK YEŞİLBAŞ

Psikiyatrist, Psikoterapist

Eğitimler

  • Kültürel Psikiyatri Yaz Kursu, McGill Üniversitesi
  • Sertifikalı Cinsel Terapi Eğitimi, CETAD
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (1 yıllık) teorik kısmını tamamladı, Dr. Mehmet Zihni Sungur
  • Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü
  • Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi Eğitimi devam ediyor.

Üniversiteyi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu. Üniversite sonrası bir süre İstanbul’da serbest hekimlik yaptı. Üniversite yıllarında edebiyata, sosyal meselelere ilgisini ve insan psikolojisine eğilimini fark edince psikiyatri ihtisasını tercih etti. 2002 Eylül ayında İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde psikiyatri ihtisasına başladı.
İhtisası bitirdikten sonra 2008-2010 yılları arasında mecburi hizmet için Hakkâri Devlet Hastanesine gitti. Hakkâri’de kaldığı 2 yıl süresinde “taş atan çocuklar”ın rehabilitasyonu amacıyla çocuk ve gençler için sosyal projeler yaptı.
2010-2013 yılları arasında tekrar İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak çalıştı. 2013 yılından itibaren ve halen İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. DİLEK YEŞİLBAŞ

Psikiyatrist, Psikoterapist