NEFESLE DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

“Nefesini uyandır, hayatın dönüşsün.”

Nasıl nefes alıyorsak hayatı da öyle algılar ve öyle yaşarız. Kısıtlı bir nefes bize kısıtlı, bolluk ve bereketten uzak bir yaşam bilinci getirir. Fizyolojik anlamda ise, hücrelerin yeterli oksijenle beslenememesine ve hastalıklara sebep olur. Nefesimizde yapacağımız değişiklikler tüm yaşamımıza yansır. İfade edilemeyen, bastırılan travmatik duygular nefes sistemimizi bloke eder. Nefesimizin ritmini bozarak, derin ve bağlantılı nefesler almamızı engeller. Bunun sonucunda bedenimiz ve zihnimiz kısıtlı bir nefese, kısıtlı bir hayata mahkûm olur.

Nefes teknikleri dünyada kullanılan en iyi kendini şifalandırma metodudur. Şifalanma ve uyanış hem beden hem zihin hem ruhsal boyutta gerçekleşir.

Nefesle Dönüşüm Atölyesi’ne katılarak nefes sisteminizi uyandırmanın ve doğal haline döndürmenin yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz.

Atölye; nefes farkındalık çalışmaları, nefes ritmini düzenleyici teknikleri, gevşeme ve relaksasyon çalışmalarını, nefesle bilinçaltı değişim alıştırmalarını ve sufi nefes uygulamalarını içeren iki günlük bir çalışmadır.

Program

Nefesin Tanımı
Nefesin Önemi
Nefesin Yaşam Kalitesi Üzerindeki Etkisi
Nefes Kapasite Ölçümü
Doğru Nefes Alma Çalışmaları
Diyafram Egzersizleri
Nefes ve Duygu Bağlantısı
Nefes Teknikleriyle Duygu Kontrolü
Gevşeme ve Relaksasyon Çalışmaları
Sufi Nefes Teknikleriyle Uyanış Bilinci
Bendirle Nefes Ritmini Düzenlemek
Nefesin Bilinçaltı Üzerindeki Etkisi
Nefesle Negatif Duygu ve Düşünceleri Temizlemek
Holoterapik Nefesle Yenilenme

*Sıradaki eğitim için eğitim takvimine bakabilirsiniz.